МодаУбави совети

На секоја жена потребно и е модно парче гардероба кое се носи преку целата година!

Кога станува збор за комбинирање особено важно е секоја жена во плакарот да има барем една карирана кошула, бидејќи токму таквите кошули може да се комбинираат и носат скоро за сите пригоди. Одговараат и прилегаат скоро на секој моден секојдневен аутфит. Се носат со патики, со чизми и со високи потпетици. На фармерки, панталони, сукњи и фустани. Она што е најважно е дека ваквите кошули се секогаш во тренд, едноставно не излегуваат од мода.

Особено интересно делуваат кога се носат врзани на струкот. Во зимни и во летни комбинации, секогаш се носта карирани кошули. Па доколку се уште не поседувате ниту една карирана кошула време е да си набавите, оти со леснотија ќе ја комбинирате.

Поврзани статии

Back to top button