ЖивотУбави совети

МНТ наградува!

МНТ и денеска на еден наш читател ќе додели две гратис карти за претстава од 12 часот (28.04.2018) 

Силјан Штркот Шанца – Режисер:Срѓан Јаниќијевиќ, Сценограф и костимограф: Илина Ангеловск, Кореограф: Александра Кочовска – Начева, Извршен продуцент: Виктор Рубен, Бенд – ВИС Погани штркови feat. Кокошките од пеколот, Соло – гитара и вокал: Ивица Димитријевиќ, Бас – гитара: Александар Ѓорѓиески / Ташко Грујовски, Удиралки: Никола Кимовски, Вокали: Нина Деан, Тина Трпкоска и Ана Стојановска

  • Времетраење:85 минути, Пауза:Не, Сцена:Мала. 

Поврзани статии

Back to top button