ЖивотУбави совети

Маскара во боја е вистински хит оваа сезона!

Иако веќе многу години се присутни на пазарот, оваа година маскарите во боја се во тренд!

Иако повеќето од нас, кога велиме маскара, паѓаат во долги, искривени, црни трепки, ние често забораваме дека маскарите доаѓаат во различни бои. Тоа е тренд кој се појавува од време на време, и така изгледа ќе биде и оваа година.

Дека маскарите во боја ќе бидат тренд оваа пролет и ова лето, можеме да видиме од најавите на големите козметички брендови, во кои се вклучени во нивните колекции маскари во различни бои.

Трендот на светли бои оваа сезона се прошири на речиси сите производи за шминка.

Така, маскарите за боја најчесто ги има во жолта, тиркизна, светло розова, зелена и виолетова, но неизбежни се маскарите и во сребрени и златни нијанси.

Поврзани статии

Back to top button