МодаУбави совети

Мантилот за дожд повеќе не се носи само кога врне дожд!

Уличната мода е многу важна, таа повеќе говори од онаа на модните писти…

Сведоци сме дека девојките кои се вљубенички во модата и кои пратат трендови веќе со гордост и задоволство ги носат мантилите кои порано се носеа како заштита од дожд. Секојдневно на социјалните мрежи може да се забележи како се носат разни модели, во сите нијанси, со бобици или интересни принтови, проѕидни или класични – црни. Ултра модерни се овие мантили, а мора да признаеме дека и нудат ултра шик изглед на кој ретко кој може да одолее. Лесно се коминираат и одговараат на сите модни аутфити.

Поврзани статии

Back to top button