МодаУбави совети

Летни комбинации кои се хит на Инстаграм

Иако летото календарски завршува во септември, август е вистинско време за на модерен начин да се збогувате во летото. Бидете вистинска модна инспирација за жените околу вас. Носете облека која асоцира на лето. Одберете лелеави материјали и уживајте во вкусот на вашиот омилен коктел под сонцето.

Еве што би требало да носите и комбинирате во август, според модните блогерки на инста…

Долг фустан во впечатлива боја кој ќе ги сокрие недостатоците на вашето тело.

https://www.instagram.com/p/BXGdPWllAof/

Комбинацијата од класичен бел фустан и голем шешир секогаш е полн погодок.

https://www.instagram.com/p/BUvtj_wggqP/

Топ со голема пандела визуелно ќе ги зголеми вашите гради. Може да го комбинирате со широки здолништа, тесни и искинати фармерки или кратки шорцеви.

https://www.instagram.com/p/BVOiiXaAkgr/

Карираните фустани и кошула-фустан се парче облека кое го одбележува летото. Мора да го имате.

https://www.instagram.com/p/BWdnv27guQu/

За вистинска летна комбинација, одберете парче облека на кое ќе има овошје или цвеќе.

https://www.instagram.com/p/BXGgixDAmSn/

Поврзани статии

Back to top button