Убави вести

Корејскиот бренд SKIN WATCHERS e новата омилена козметика на македонските инфлуенсерки!

Не е тајна дека корејките се едни од најубавите жени во светот. Нивната кожа е здрава, блескаво чиста и сјајна. Затоа што корејската козметика се фокусира на подобрување на кожата одвнатре. Се користат исклучиво природни состојки, и тоа не било кои туку оние кои се со најдобар квалитет. Па не е ни чудо зошто сите просто ја обожаваат. Од неодамна корејската козметика е веќе достапна и на македонскиот пазар, преку познатиот корејски бренд SKIN WATCHERS, благодарение на lea.mk. Веќе некое време меѓу нашите инфлуенсерки споделуваат искуства од користењето на производите од овој корејски бренд од кој сите се воодушевени. Во што се крие тајната на SKIN WATCHERS?

●Нежни и лесни формули на природна база

●Без парабени и минерални масла

●Исклучително природни квалитетни состојки

Софија Јанева ја обожава серијата со серамиди! 

Благодарение на природното масло и сјајно белата пена 

кожата  на Маги Медичи е прекрасна! 

Кика Авеиро е воодушевена од моќта на природното масло, а 

производите со серамиди просто ги обожава! Не чекајте, откријте ја и вие тајната на разубавувањето!

За повеќе информации во врска со корејската козметика и производите од SKIN WATCHERS, побарајте ги lea.mk на Facebook или заследете го нивниот Instagram профил lea.shop.mk. А она што е уште подобро е дека во месец ноември и месец декември ЕКСКЛУЗИВНО во аптеките на Еурофарм, производите од SKIN WATCHERS можете да ги купите со 20% ПОПУСТ! Побрзајте, искористете ја промотивната акција и дајте и ја на вашата кожа негата што ја заслужува, а таа ќе ви возврати со прозрачен сјај и блескава убавина!

Поврзани статии

Back to top button