МодаУбави совети

Комбинирајте фармерки и бидете тренди!

Фармерките се парче облека на кое никогаш нема да му помине модата и затоа секогаш е паметна одлуката да инвестирате во квалитетни и удобни фармерки.

Тие и оваа сезона се актуелни, а ние ви нудиме неколку одлични идеи како да ги комбинирате. При комбиницаиите обрнете внимание на следниве неколку совети за да постигнете максимален стилски ефект:

  • Одбирајте фармерки кои добро ви стојат на вашата фигура, а не оние кои убаво и стојат на некоја позната личност или пријателка.
  • Купувајте фармерки кои не се премногу накитени со додатоци бидејќи така полесно ќе ги комбинирате со останатите парчиња од плакарот.
  • За поспортски изглед комбинирајте ги со вентијага, дуксерка или спортска јакна, за поелегантен изглед комбинирајте ги со блејзер или сако.
  • Краевите на ногавиците свиткајте ги.
  • Носете ги со кратки чизми за да ги потенцирате.
  • Оваа есен актуелна ќе биде комбинацијата од цевка-фармерки и широк џемпер во силна боја.

https://www.instagram.com/p/BZnis-VgYRf/?tagged=jeansoutfit

https://www.instagram.com/p/BZ5qgUMjuLW/

https://www.instagram.com/p/BZNdlt2FlCR/?tagged=jeansoutfit

https://www.instagram.com/p/BZoKlwhg1XS/?tagged=jeansoutfit

https://www.instagram.com/p/BZ_QOkCh_0G/?tagged=jeansoutfit

https://www.instagram.com/p/BZylQ1nBiPz/

https://www.instagram.com/p/-D3O25x1pG/

https://www.instagram.com/p/BZ8CV0PFpCv/

https://www.instagram.com/p/BZwmm6hBcg6/

https://www.instagram.com/p/BZsw1ZCgL_U/

Поврзани статии

Back to top button