ЖивотУбави совети

Кого да следите на Инстаграм?

Голем дел од денот го поминуваме скролајќи по една од најпопуларните социјални мрежи за споделување на фотографии Инстаграм.

Ако ви е здосадено цело време да гледате слични објави, тогаш погледнете ги нашите предлози. Одбравме неколку профили на ептен креативни луѓе кои ќе ве инспирираат.

Victoria Siemer

Нејзините инста постови се повеќе од креативни. Изненадува со идеите, апстрактноста во која понекогаш има многу вистини и оригиналноста на нејзините фотографии.

Janske Kaethoven

Нејзината Инстаграм уметност знае да биде минималистичка, но, токму тоа ја прави совршена. Најчесто фотографира осамени предели кои раскажуваат долги приказни.

Kat Soutar & Scout Kozakiewicz

Доколку уживате во емотивни фотки, заследете го овој Инстаграм профил. Плус, е одлична инспирација за сите оние кои за брзо подготвуваат свадба.

Loïc Lagarde

Заследете го профилот на овој Французин и ќе сфатите дека време е да отпатувате некаде затоа што светот има толку многу убавини кои чекаат на вас.

Asa Sjostrom

Таа е новинарка и секогаш ја раскажува вистината од двете страни. Најчесто фотографира социјални мотиви.

Dan Rubin

Неговите фотографии зрачат со светлина дури и на најтемното и облачно време. Освен со фотографија се занимава и со дизајн.

Поврзани статии

Back to top button