МодаУбави совети

Како се облекуваат италијанските девојки на почетокот од есента?

Уште една модна недела е зад нас. Миланската модна недела освен што ни донесе можност да ѕирнеме во колкециите на светски познатите дизајнери, ни даде и неповторлива можност да видиме како изгледа тамошната улилчна мода на почетокот од есента и како се облекуваат девојките во најмодната метропола во светот.

За време на миланска модна недела, низ улиците се случуваше вистинско модно шоу. Влијателните блогерки од Милано како што се Gilda, Eleonora, Chiara, Anna, Giovanna уште еднаш го покажаа својот уникатен и специфичен стил. Внесоа ведрина и колоритет на улиците, додадоа светки и масивни модни додатоци, покажаа како се комбинираар различни дезени, принтови, бои и материјали, но и уште еднаш потврдија дека црната боја е класика!

Поврзани статии

Back to top button