Убави вести

Како изледаат познатите жени без шминка?

Навикнати сме светски познатите актерки, пејачки, модели да ги гледаме секогаш средени од глава до пети. Но, факт е дека и тие се само обични жени кои без шминка изгледаат сосем нормално. Тие секако ја знаат моќта на беспрекорната шминка која ги прави да изгледаат како убавици од насловна страна, но имаат и свои моменти кога се без шминка. Токму тие моменти се овековечени со фотогртафии.

Еве како изгледаат некои од најпосакуваните жени на светот без грам шминка на себе.

Ева Лонгорија

Лејди Гага

Адел

Блејк Лајвли

Рис Витерспун

Ема Стоун

Оливија Вајлд

Ен Хетавеј

Шакира

Камерон Дијаз

Гвинет Палтроу

Дру Баримор

Хали Бери

Софија Вергара

Алиша Кис

Мила Јовович

Шерил Кол

Ариана Гранде

 

Поврзани статии

Back to top button