МодаУбави совети

Какви обувки ќе носиме оваа есен?

Есента ни е пред врата, а светските модни брендови веќе ги најавуваат модните парчиња кои оваа есен ќе го имаат главниот збор.

Кога станува збор за обувките, оваа есен ќе имаме голем избор. Ќе бидат актуелни оксордки и чизми во металик сребрена и златна нијанса. Ќе уживаме да носиме чевли во силни бои, шарени и со многу додатоци како реси, панделки, врвки или нитни. Чизмите над колено и оваа есен ќе бидат доста популарни. Ќе се носат и чизми со натписи и обувки со впечатливи платформи и потпетици.

Еве кои се модели ќе бидат меѓу најтрендовски оваа есен:

Поврзани статии

Back to top button