МодаУбави совети

Здолништата во кои се чувствуваме женствено

Оваа пролет, со помош на широките здолништа ќе може да се чувствувате бајковито. Оберете долги до глужд или нешто пократки, до колена или под нив. Ќе можете да ги комбинирате со старки, високи потпетици, рамни сандали, балетанки или патики во склоп со соодветна блуза или кожула за постигнување на ефектен и женствен аутфит. Предлагаме да ги комбинирате со тесни кошули и маички. Со помош на тесни блузи ќе го потенцирате и намалите струкот и ќе изгледате попривлечно. Цветните дезени, кожените црни и платнените еднобојни здолништа се повеќе ќе ги гледаме на улиците во престојната сезона. Затоа одберете го омилениот дезен и изгледајте привлечно и женствено.

Поврзани статии

Back to top button