ЖивотУбави совети

За оваа торта потребни ви се 5 минути подготовка!

Ви се најавиле гости и немате што да ги послужите? Не грижете се, за овој десерт одвоите пет минути. Додека го варите кафето тој ќе биде готов. Ние сме сигурни дека ќе ви се допадне на вас и вашите гости.

Ставете вода за кафе, шлагот сматете го, купечкиот “сендвич” сладолед ставете го на чинија за сервирање, прелијте го со карамела или чоколаден прелив, наредете уште еден ред повторно прелијте го со прелив, и додадете и трет ред од сладоледот. Премачкајте одозгора со сматениот шлаг и повторно попрскајте од преливот. За само 5 минути добијте торта во која ќе уживаат сите!

Поврзани статии

Back to top button