Убави вести

Започнува детскиот фестивал „Поточиња“

Денеска и утре, во Македонската опера и балет ќе се одржи најновото издание на детскиот фестивал „Поточиња“. За време на фестивалот, најмалите и најмилите ќе проследат шест претстави со со почеток од 11, 13 и 19 часот.

Посетителите ќе слушнат 15 нови песнички и ќе се забавуваат со солистите и хорот на фестивалот и со водителот на оваа манифестација за деца, маскотата „Поки“

Билетите по цена од 200 денари се во продажба на билетарата на МОБ, Југотон, касата на Универзална сала и продажната мрежа МК Тикетс.

Поврзани статии

Back to top button