МодаУбави совети

Време е за нов капут!

Како што наближуваат се постудените денови, така се повеќе размислуваме за подебелата облека која ќе ни биде потребно. А доцната есен и зимата не смеат да поминат без шик капут.

Трендовите говорат дека оваа сезона модерни ќе бидат капутите со средна должина, односно до средина на бутовите и нешто над колената, со прав крој и оние модели не го пренагласуваат струкот.

Што се однесува до боите, хит ќе бидат белата боја, пастелните нијанси, сите тонови на бежовата и кафеавата боја, маслинесто зелената нијанса и капутите во црно-бел кариран дезен.

https://www.instagram.com/p/BZvHqx9lour/

https://www.instagram.com/p/BZqD3WmAl0T/

https://www.instagram.com/p/BZaf1fInAZk/

https://www.instagram.com/p/BZs-Kbknjyh/

https://www.instagram.com/p/BZrxl82nzVt/

https://www.instagram.com/p/BZwNF2fFg4P/

https://www.instagram.com/p/BZtn4ZGAkJV/

Поврзани статии

Back to top button