МодаУбави совети

Впечатливите модни комбинации на омилената принцеза

Светот вчера одбележа 20 години од прераното заминување на Лејди Ди, Принцезта на Срцата како што многумина ја нарекуваа.

Принцезата Дајана имаше неверојатен шарм, беше идол на многумина, а нејзиниот моден стил и денес останува вистинска инспирација.

Следнава фото галерија ќе ви ги покаже нејзините највпечатливи модни моменти, прекрасни балски фустани, уникатен накит. И се разбира, она што ја направи култна во целиот свет: нејзиниот мил поглед и сикрената насмевка!

Поврзани статии

Back to top button