ЖивотУбави совети

Вкусна идеја за денешниот ручек!

За денес подгответе нешто вкусно, подгответе мини печени плескавици со коприва и ориз. Хранете се здраво, оти убавината доаѓа одвнатре. Додека има убави и млади коприви, можеме да уживаме во вкусни, здрави рецепти кои се многу лесни за подготовка. Овие плескавици се лесни, па можете да ги јадете кога сте на диета со сезонска свежа салата. Рецептот е идеален за вегани и вегетаријанци и за оние кои постат.

Поврзани статии

Back to top button