ЖивотУбави совети

Бојата на коса која ги зарази жените ширум светот!

Крем сода – нијанса која е апсолутен тренд оваа есен. Тоа е златно-беж боја која се менува од корените до врвовите. Оваа нијанса го добила името по газиран пијалак со вкус на ванила. Сани Брук стилистката за коса е заслужна за ова име.

И тука врвовите остануваат посветли, се практикува комбинацијата на исти бои, кои малку се разликуваат. Прамените можат да бидат до 2 нијанси посветли или потемни. На овој начин, вашата коса добива структура.

Најдобро од сè, крем-сода нијанса за русокосите, кои не сакаат да се откажат од плавата боја, вака го одложуваат боењето на коренот до 3 месеци.

На бринетите, оваа нијанса може целосно да им го промени изгледот.

Поврзани статии

Back to top button