МодаУбави совети

Бојата која ќе го одбележи септември

Следејќи ги Инстаграм трендовите се чини дека крајот на летото и почетокот на есента ќе бидат одбележани со една интересна нијанса која добро им стои на сите девојки без разлика на бојата на тенот или косата.

Станува збор за минт зелената нијанса која ќе ја гледаме во уличната мода. Можете да ја комбинирате со многу други бои како бела, сина, тегет, црна, сива, па дури и крем.

Кошулите, фустаните, здолништата, маичките ќе бидат обоени во минт зелено. А, ако сакате да максимално да ги потенцирате трендовските парчиња во минт боја модните експерти советуваат да ги комбинирате со фармерки и тексас јакни.
https://www.instagram.com/p/BWs7eteAiL1/

https://www.instagram.com/p/BWAZNwzBoCP/

https://www.instagram.com/p/BV_wJ_xBbok/

https://www.instagram.com/p/BV9c2SqnLzg/

https://www.instagram.com/p/BXD3As6nMt8/

https://www.instagram.com/p/BV0QRfojXbo/

Поврзани статии

Back to top button